Peter Russell: Knjiga o možganih

Prebral sem ... Ali lahko ... ?
Odgovori
Tde
Prispevkov: 37
Pridružen: 12.6.2006 13:33

Peter Russell: Knjiga o možganih

Odgovor Napisal/-a Tde »

Lepo pozdravljeni!

Zanima me, če kdo izmed vas ve, kje bi lahko kupil omenjeno knjigo (Peter Russell: Knjiga o možganih ali naslov izvirnika The Brain Book).

Prebrskal sem Amazon, EBay ter ostale večje spletne ponudnike, vendar izvoda ni mogoče poslati Slovenijo.

Če kdo ve, kje bi jo lahko dobil, naj prosim sporoči.

Hvala

me_
Prispevkov: 138
Pridružen: 6.10.2006 8:59

Odgovor Napisal/-a me_ »


me_
Prispevkov: 138
Pridružen: 6.10.2006 8:59

Odgovor Napisal/-a me_ »

...
Zadnjič spremenil me_, dne 29.8.2009 5:49, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Mephisto
Prispevkov: 268
Pridružen: 31.1.2006 14:15
Kraj: Skopo

Odgovor Napisal/-a Mephisto »

Amazon.co.uk jo ima. :wink:

Drugače pa o slovenskem prevodu:
RUSSELL, Peter Knjiga o možganih / Peter Russel ; [prevedla Dunja Kalčič]. - 4. natis. - Ljubljana : Državna založba Slovenije, 1993 (Ljubljana : "Tone Tomšič"). - 203 str. : ilustr. ; 24 cm
Torej izdal jo je DZS, mogoče ti to kej pomaga.

Tde
Prispevkov: 37
Pridružen: 12.6.2006 13:33

Odgovor Napisal/-a Tde »

Ne vem, kako sem lahko spregledal... :oops:

No, kakorkoli že, hvala Mephisto, dobil sem še zadnji izvod, ki je bil na voljo (ter ga pošteno preplačal) 8)

Hvala še enkrat.

Uporabniški avatar
Mephisto
Prispevkov: 268
Pridružen: 31.1.2006 14:15
Kraj: Skopo

Odgovor Napisal/-a Mephisto »

Ni za kej ;)

Kako je pa kej z tistimi "Buy Used and New" knjigami na amazonu. A to v njihovem okviru naročaš, al so samo povezave na druge spletne strani?
Sicer kot že ime pove so te knjige rabljene, ampak recimo za £1.16, kolikor recimo stane tam ta tvoja knjiga in zraven piše da je v dobrem stanju, potem se vsekakor splača :)

Tde
Prispevkov: 37
Pridružen: 12.6.2006 13:33

Odgovor Napisal/-a Tde »

Pri možnost "Buy used & new" gre tu le za podjetja, ki preko Amazona prodajajo knjige, ki so večinoma rabljene (nekatere tudi nove) po zelo nizkih cenah. To je t.i. Amazonov "Marketplace"

Zdi se, da je namesto nakupa povsem nove knjige, tale opcija zelo logična izbira (ob vsaki knjigi, ki jo ponujajo, določijo tudi ohranjenost knjige, tako da vsaj približno veš, kaj kupuješ) in kot si že sam ugotovil, tudi najbolj poceni. Težava, ki sledi, pa je ta, da Amazon podpira Marketplace le za nekatere države. Zelo hitro lahko ugotoviš, da Slovenije ni med njimi; (http://www.amazon.com/gp/help/customer/ ... eId=537734). To velja tudi za vsa ostala podružnična mesta Amazona (.de, .co.uk, ...)

Slovenci lahko prek Amazona kupujemo le knjige, ki jih ponuja podjetje samo, med katerimi so velikokrat (kot tudi v mojem primeru) knjige kar drage - so pa povsem nove, kar tudi ni tako zelo slabo.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

Glede Amazona bi dodal sledeče:

Cene med amazon.com (ZDA), amazon.co.uk (VB), amazon.de... se lahko zelo razlikujejo. Britanska podružnica (amazon.co.uk) je recimo precej draga, saj ima glede na ameriško za iste artikle (npr. knjige) višje cene. Tudi storitev priprave pošiljke (handling fee) in poštnina (shipping costs) sta precej dražji. V določenih primerih lahko pride do ogromne razlike v končni ceni za isti artikel in se splača pretehtati, ali je hitrejša dobava iz Evrope tega sploh vredna.

Uporabniški avatar
Mephisto
Prispevkov: 268
Pridružen: 31.1.2006 14:15
Kraj: Skopo

Odgovor Napisal/-a Mephisto »

Bolj kot za dobavo iz Evrope se gre za to, da se na tak način izognemo carini in vsej birokraciji in vsem stroškom povezanih z njo.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

Mephisto napisal/-a:Bolj kot za dobavo iz Evrope se gre za to, da se na tak način izognemo carini in vsej birokraciji in vsem stroškom povezanih z njo.
Na knjige ni nikakršne carine, zanje se plača zgolj DDV (http://www.carina.gov.si/si/informacije ... eko_poste/):
carina.gov.si napisal/-a:...stopnja "prosto" je predpisana npr. za knjige, ki se največkrat naročajo preko interneta, tako da je za njih potrebno plačati le DDV...
Razlika je zgolj sledeča: pri dobavi iz EU plačaš DDV v državi iz katere kupuješ (DDV je že vštet v ceni, obračunana stopnja pa je seveda slovenska - t.j. 8.5 %), pri dobavi npr. iz ZDA pa plačaš ceno brez DDV, sam DDV (seveda spet po stopnji 8.5 %) pa ob prejemu pošiljke.

Birokracije v drugem primeru pa niti ne občutiš, saj plačaš DDV poštarju oz. na poštnem okencu.

Iz navedenega sledi, da so nakupi knjig v EU enako ugodni kot izven EU (če je seveda cena enaka); treba je zgolj dlje čakati. Če čakanje ni problem, potem vsekakor izbereš tisto varianto, ki je cenejša. In kolikor sem uspel videti, je večina knjig na amazon.com cenejša.

P.S. Pred leti, ko nismo bili člani EU, je za poštne pošiljke (in s tem tudi knjige) do vrednosti 45 EUR obstajala popolna oprostitev plačila tako carine, kot DDV. Na ta način sem takrat zelo ugodno kupil nekaj knjig.

Uporabniški avatar
Mephisto
Prispevkov: 268
Pridružen: 31.1.2006 14:15
Kraj: Skopo

Odgovor Napisal/-a Mephisto »

Tega pa nisem vedel. Dobro je tu urihtano.
Torej če prav razumem recimo na amazon.com naročiš recimo par knjig, jih plačaš s kreditno, oni ti pošljejo, ti dobiš od pošte obvestilo, da je paket prispel. Nato greš na pošto, plačaš DDV, ki je pač 8,5% na vrednost pošiljke in prevzameš paket. To so pa vsi stroški, ki jih imaš?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

Mephisto napisal/-a:Tega pa nisem vedel. Dobro je tu urihtano.
Torej če prav razumem recimo na amazon.com naročiš recimo par knjig, jih plačaš s kreditno, oni ti pošljejo, ti dobiš od pošte obvestilo, da je paket prispel. Nato greš na pošto, plačaš DDV, ki je pač 8,5% na vrednost pošiljke in prevzameš paket. To so pa vsi stroški, ki jih imaš?
Tako je. Knjige so pač oproščene uvoznih dajatev. Plačilo DDV pa izvršiš na pošti ob prevzemu pošiljke (vsaj tako je bilo še do nedavnega).

Če pa hočeš informacije iz prve roke, pošlji e-mail ali pokliči na Carinski Urad Ljubljana, Izpostava Pošta (klikni na povezavo na dnu strani linka, ki sem ga navedel).

Odgovori