Đejms bond

Prebral sem ... Ali lahko ... ?
Odgovori
Lister
Prispevkov: 175
Pridružen: 2.6.2008 11:14

Đejms bond

Odgovor Napisal/-a Lister »

Mene pa zanima če kdo ve kaj o vlamljanju ključavnic ala Bond, Đejms bond, sej veste, žička pa žvečilen gumi pa največji bančni trezor nima šans. Dobr to je mogoče iz Mcgajverja. Hvala za odgovore.

Lister
Prispevkov: 175
Pridružen: 2.6.2008 11:14

Re: Đejms bond

Odgovor Napisal/-a Lister »

A je ključavenco vsaj mogoče v resnici vlomt(odpret brez večjih poškodb)? Če že nč drugega ne vemo. :D

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Đejms bond

Odgovor Napisal/-a Roman »

Profesor France Križanič je nekoč pripovedoval o neki ameriški raziskavi o voznikih avtomobilov. Ugotovili so, da so najboljši vozniki kriminalci, najslabši pa matematiki. Fiziki pa so nekje vmes. Križanič je ob tem s svojim značilnim humorjem pripomnil, da so fiziki itak nekje vmes.

Ampak kljub temu se fiziki z vlamljanjem verjetno ne ukvarjajo, kar nakazuje tudi odsotnost odgovorov.

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Đejms bond

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Jstz vem za ono s kreditno kartico. Sam to lahka sam pr onih vratih, ki niso zaklenjena ampak samo kljuke nimajo pa še reža more bit dovolj velika med vrati. Sam taka vrata majo sam v Ameriki pr nas ni šans da vdreš s kartico:).

Lister
Prispevkov: 175
Pridružen: 2.6.2008 11:14

Re: Đejms bond

Odgovor Napisal/-a Lister »

Vem da se fiziki ne ukvarjajo s tem, pa elekrotehniki tud ne zato pa ne vem nič o tem, samo me pa zanima če je možno, pa člani tega foruma predvidevam da dost stvari veste pa vem da ste že debatiral o raznih filemskih trikih, pa me zanima če je ta tud en od tistih ki so popolnoma neomogoči. :D Pa še objavu sem pod vse ostalo, tko da pomoje nisem kršu zakonov foruma. Je pa to ene od tem o keri ne vem nič. Sprožu jo je člank iz 24 ur .com kjer omenjajo nek univerzalni ključ. Samo 24ur pač ni najbol zanesljiv vir podatkov. :D

No a kdo vsaj ve kako se temu reče po angleško da videm če ima Wikipedija kaj za povedat????

No če se vam pa tema zdi neprimerna za ta forum jo pa lahko zbrišete, ne bom nč joku pa grdo govoru o vas. :D :D :D

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Đejms bond

Odgovor Napisal/-a Roman »

Lister, s svojim odgovorom nisem mislil tako resno. Prav nič nimam proti, če se na resnem forumu dogajajo tudi manj resni pogovori. Ampak vsaj jaz o tvojem vprašanju res ne vem ničesar povedati.

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Re: Đejms bond

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Ja, jst sem že nekaj časa nazaj gledal neko oddajo o vlamljanju...ampak se ne spomnim več veliko. Vem pa, da je bilo povedanih dosti reči o tem...in tudi kako se to da narediti. Torej če gre vrjeti tej oddaji je možno

Lister
Prispevkov: 175
Pridružen: 2.6.2008 11:14

Re: Đejms bond

Odgovor Napisal/-a Lister »

Našel sem odgovor. Lockpicking se reče po angleško. Vse ostalo pa pove wikipedia pa youtube. (ogleda na lastno odgovornost, da ne bo kdo reku da vas nagovarjam da nelegalno odvzamete sosedovo najljubšo zobno ščetko) :D :D

Demosten
Prispevkov: 11
Pridružen: 1.8.2008 15:47

Re: Đejms bond

Odgovor Napisal/-a Demosten »

Lister ali misliš da je etično razglašati tako znanje? Že tako imamo dovolj kriminala ne rabimo še takih kot so ti da bi učili druge kako grešiti.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Đejms bond

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Pojem "grešiti" obstaja na več nivojih. Mene so v osnovni šoli učili grešiti na prav poseben način, v čisto neznanstvenem pogledu, vsaj mehaniko tega početja, ne mistike. Zakaj pa ne bi učili razdirati ključavnic? Se bojiš, da ti bo kdo vdrl v hišo? Za to ne rabi tega znanja, dovolj mu je macola.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Đejms bond

Odgovor Napisal/-a shrink »

Demosten napisal/-a:Lister ali misliš da je etično razglašati tako znanje? Že tako imamo dovolj kriminala ne rabimo še takih kot so ti da bi učili druge kako grešiti.
No, še vedno lahko zmoliš en očenaš ali dva, pa se morda grešniki ne bodo lotili tvoje hiše. :lol:

Lister
Prispevkov: 175
Pridružen: 2.6.2008 11:14

Re: Đejms bond

Odgovor Napisal/-a Lister »

To je res ja, v hišo se da pridet na 100 načinov in najtežji je ulomt ključavnico. Zdej sem o tej temi še mal prebral in odkril da đejms bond nima šans. Obstaja pa organizacija TOOOL katere člani tekmujejo v hitrosti vlamljanja in prirejajo cele mednarodna tekmovanja! :D

Odgovori