Film Številke

Prebral sem ... Ali lahko ... ?
Odgovori
qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Film Številke

Odgovor Napisal/-a qg »

Na 2 programu RVTSLO v nedeljo zvečer je ta film. Včasih samo ujamem nekaj minut. Ali imajo te metode, ki jih uporabljajo, kakšno osnovo v forenzičnem raziskovanju, ali pa da je vsaj možnost, da se bo to kdaj uporabljalo.

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Re: Film Številke

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Misliš nanizanka Numb3rs?

Uporabniški avatar
Mephisto
Prispevkov: 268
Pridružen: 31.1.2006 14:15
Kraj: Skopo

Re: Film Številke

Odgovor Napisal/-a Mephisto »

http://en.wikipedia.org/wiki/Numb3rs#Re ... athematics

Izgleda da je še kar resnično, čeprav mogoče malo pretirano :)

Rokerda
Prispevkov: 799
Pridružen: 11.11.2006 16:18

Re: Film Številke

Odgovor Napisal/-a Rokerda »

Bi verjel, da je način resničen, ampak tu je problem človeškega faktorja, ki ga nobena enačba ne more napovedati. Preveč nepredvidljiv je

Lister
Prispevkov: 175
Pridružen: 2.6.2008 11:14

Re: Film Številke

Odgovor Napisal/-a Lister »

Po mojih izkušnjah v filmih in nanizankah še gravitacija ne deluje kot bi morala. Vse kar se pa tiče tehnologije in pa znanstvenih teorij pa je večinoma uporaba čudnih besed s katerimi zavedejo gledalca. Če pa se pojavi resna znanstvena teorija pa jo uporabljajo v nemogočih situacijah, do zaključkov pridejo hitreje kot bi v resnici lahko... Pa še moderni ameriški brainiac junak ve vse o usem(pozna teorijo strun, zna igrati dva glasben inštrumenta, na pamet pozna celotni človeški genom, zgodovino ima v malem prstu...). Tako da če je že matematika v seriji resna njena uporaba ni ker nebi bila zanimiva.

Uporabniški avatar
MaiShu
Prispevkov: 9
Pridružen: 27.7.2008 22:08

Re: Film Številke

Odgovor Napisal/-a MaiShu »

Filme in serije moraš vedno gledat skozi otroške oči. Vse je namenjeno samo zabavi tako da nima veze kaj je res in kaj ni. Če film predstavi nek zakon ki v tistem svetu drži potem se ga mora le držati tako da ne krši lastnih pravil, naprej od tega pa je v bistvu vseeno tudi ali gravitacija ne drži. Razen če je to ravno zaplet filma da se vsi zakoni ves ćas spreminjajo... Ok preveč filozofiranja - tisti ki delajo te v$ebine mi$lijo $amo na denar :)

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Film Številke

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

MaiShu napisal/-a:Vse je namenjeno samo zabavi tako da nima veze kaj je res in kaj ni.
Uh, jaz pa mislim, da ni vse namenjeno zabavi. Filmi so tudi umetnost.

Odgovori