Nobelova nagrada

Prebral sem ... Ali lahko ... ?
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nobelova nagrada

Odgovor Napisal/-a shrink »

smolejleo napisal/-a:
11.6.2019 13:30
Vedež napisal/-a:
6.6.2019 12:05
Tole zmerjanje in kreganje res nima smisla. Vem pa zakaj. Začelo se je z besedo "slovenceljni" kar je lahko za nekatere žaljivka. Prav tako ni primerno naše rojake naslavljati z "jodlarji", saj so tudi preko meje zavedni.
Vedež napisal/-a:
11.6.2019 8:45
Nisem vedel in ne vem kdo je začel. Žaljivke na tem forumu niso nič nenavadnega. Morda bi dodal, da naj bo žaljenje v primeru nestrinjanja, na neki drugi osnovi. Nas je že itak premalo, da se med sabo kregamo, pa tudi če se preštejemo po vsem svetu. Smo pa narod, ki to rad počne, tu ni kaj dodati.
Vedež, začelo se je z "jodlarji" s strani Shrinka! Jaz sem šele po nekaj postih odgovoril s "slovenceljni". Torej si napisal, da se je začelo s "slovenceljni" in s tem posredno, da sem jaz začel žaliti. Argumentiraj svojo izjavo z datumi citatov ali se pa opraviči. Zgornja trditev - začelo se je ...- je napačna in ti si to napisal!
Naj še dodam - jaz osebno nikoli ne začnem z žaljivim pisanjem ali odgovori. Smo in sem pa v taki situaciji, da moram vrniti.
Pa koga bi ti rad farbal, lažnivi kljukec jodlarski? Seveda si prvi začel žaliti: z "Žiga Žaga Slovenijo", z "Lipe simboli" in z ostalimi jodlarskimi spakedrankami, s katerimi si bil duhovit ko kravja (.):
smolejleo napisal/-a:
15.2.2013 21:59
Res je za jokat. Miliarde vreden asteroid nam je ušel. Sedaj je pa ekipa brez dela - šele jeseni pride nov. Do takrat pa predlagam, da vse znanstvenike in tehnologijo usmerimo v raziskavo kvalitete in žaganje hlodovine. Te imamo v Sloveniji ogromno, ne znamo je pa klasificirati in razrezati. Če nam uspe ta tehnološki preskok, bomo s tem našemu lesu dodali toliko dodatne vrednosti, da bomo zlahka financirali projekt - medzvezdna potovanja. Za oba projekta pa naj ostane ista ekipa, ob bok Shrinku pa bi se pridružil Amrit, da bo lahko pod njegovo kontrolo tehtal spremembe mase, seveda posredno preko teže pred in po žaganju in s tem tudi maso avre dreves. Motore bo vse skupaj pognal, on bo gonilo žaganja, problemi so pa tu zato, da se rešujejo
Kot hobi kozmolog (sem ponosen na ta naziv, ki mi ga je podelil priznani strokovnjak in mojster za vse in za ma-fi - jo), sem prepričan, da za projekt Žiga_žaga Slovenija ima dovolj znanja (lubadarsko fakulteto - ocenjevanje vrste lesa, špenglarsko - brušenje žag, kranjska Sorbona - organizacija od hloda do deske in seveda FMF -merjenje volumna in mase pred in po žaganju, da ne bi prišlo do goljufij. Vseeno bi moral biti šef Shrink, ki pa zaradi narave dela ne bi mogel biti predlagan za Nobelovo nagrado ampak že nekaj v smeri lesa, drvarjev, bukovine ali lipe. Lipe je najbolj primerno - je že simbol.
Seveda so kmalu za tem sledili "Slovenceljni" in jokcanje, kako smo ukradli Stefanovo ime, zato sem te pač začel nazivati z jodlarjem, ker pač to si: jodlarski podučitelj iz jodlarske vasice s hudo obliko cvangsštorung. Zatorej trolej-smolej, marš nazaj v Jodlarijo, kjer imate spet Terezijansko Marijo. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Nobelova nagrada

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Tak razvajen narcistični otroče kot si ti, Slamnati Asinus Šrinkolinko,. nikoli ne prizna krivde ali napake. Pač je tako, pač, pač, pač!
Škoda časa, ob kakšnem tvojem "strokovnem" članku ti pa spet napišem priznanje :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nobelova nagrada

Odgovor Napisal/-a shrink »

Ni nobene napake, ki bi jo moral priznati, natroleon, ti pa priporočam, da končno sebi priznaš, da si en navaden moten podučiteljski trol, ki neprestano jodla (beri: smeti) po tem forumu s šarlatanskimi pripombami. :lol:

Strokovno pa lahko komentiraš le higieno dud in slinčkov, pa še o tem nisem čisto prepričan, glede na to, da iz tvojega podučiteljskega kotička vedno bolj zaudarja. :lol: :lol: :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Nobelova nagrada

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Slamnati Asinus Šrinko troll fon Begne!

Tvoja pisarija nima pomena. Predlagam ti, da porabiš ta čas za inštrukcije - te o trdnosti bi bile prav zate, saj jo doživljaš že vse življenje. S tem zaslužkom si pa lahko preskrbiš hardware, tako da boš veš čas priklopljen na kvakkadabro. Brez tebe so tvoji kvakci kar izgubljeni!


8)

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nobelova nagrada

Odgovor Napisal/-a shrink »

No, napoleotrol, raje razmisli o tem, kaj že vrabčki čivkajo - o tebi seveda:
gcn64 napisal/-a:Smolej, kaj še vedno jočeš, ker noben fizikalno izobražen nikoli ne pritrdi tebi? :lol:
smolejleo napisal/-a:Razumljivost "fizike" je nedvomno povezana z osebnim prepričanjem.
:lol:
smolejleo napisal/-a:Tebi, Asinus Šrinkel je seveda vse jasno in to temelji na tvojem osebnem (zmotnem) prepričanju, da je samo tvoja razlaga edina in pravilna.
Katera pa bo, tvoja?
sprememba kinetične energije - sunek sile
:lol:
smolejleo napisal/-a:Velikokrat imaš seveda prav, saj prepišeš uradno sprejete ali najbolj razširjene teorije. To ti pa ne pomaga veliko, saj napisanega - prepisanega večinoma ne razumeš, vsekakor pa ne ločiš med naukom, teorijo, tezo, hipotezo.
...tu se najlepše vidi, da nimaš najmanjšega pojma o Shrinkovih odgovorih uporabnikom, ki iščejo fizikalno in/ali matematično pomoč -> razlog je seveda tvoja fizikalno - matematična nepismenost...
smolejleo napisal/-a:Torej Asinus šrinkel, zavedaj se, da sta dve možni hipotezi ali teoriji enakovredni (saj veš, katere pogoje mora kaj takega izpolnjevati), pa naj eni verjame 99,97 % učenjakov, drugi pa le peščica. Večina nima vedno prav!
Tipično šarlatansko nabijanje lol

Seveda, vsak ki ima vsaj malo pojma o fiziki je kvakec, ti ko si na tem forumu dokazal le to, da še branjevke na tržnici bolje razumejo najenostavnejše fizikalne probleme, si pa velepamet (kateri pa žal nihče ne "sledi" lol )...

Ti pa še kr lepi debilne slike, s tem zgolj potrjuješ moje zgornje zaključke...
P.S. Tu v Sloveniji ne potrebujemo "hardwara" kot v jodlarskih vasicah, kjer je očitno še standard (telegrafski) kabel. LOL

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Nobelova nagrada

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Gledam oddajo Ekstravisor in se nič več ne čudim tvoji zaostalosti - dobiš kakšen telegrafski kabel, prijavi projekt - 400V za streznitev!

8)


Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nobelova nagrada

Odgovor Napisal/-a shrink »

Veš kaj, napoleotrol, dej ti raje glej svoje Kurce, ki so se kurčili pred domnevnimi ruskimi vlagateljicami: to je pa tako, ko jodlarji razmišljajo z napačno glavo. Toliko o tem, kdo je (kje) (za)ostal; namig: s 'tičem v roki. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Nobelova nagrada

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Super Slamnati Asinus Šrink fon Begne!

To so teme zate - politika, tički ipd. Končno boš našel razumevanje za svoje pisunstvo in pravljičarstvo. Še pravi forum in vse bo ok.
Ta forum in naravoslovje pa kar pusti, se bo opomogel brez velikega vodje Kvakcov, troblezača Asinusa Šrinkolinkota!


:idea:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nobelova nagrada

Odgovor Napisal/-a shrink »

Veš kaj, natroleon, nikar se ne delaj bebavega, saj sam vedno znova načenjaš politične teme, ali pa morda tvoja podučiteljska pamet sproti pozablja? Če je temu tako, dovoli, da te spomnim na zadnje politično obarvano kurčenje do vojka:

viewtopic.php?p=125017#p125017

Sicer pa ne preseneča, da enačiš tiča s 'tičem, ker pač prenesene pomene za en kur'c razumeš. Sicer pa nič novega iz jodleraja, kjer pa recimo razlikujete osle in magarce. :lol:

P.S. Saj veš, kdo je cesar pisunov na tem forumu, k'ne? Če pa ne, poglej, kaj že vrabčki čivkajo:

viewtopic.php?f=8&t=6697&p=126557#p126513

:lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Nobelova nagrada

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Asinus Šrink, bolj trmast od osla, samo z magarcem te lahko primerjamo. Zadnji čas, da zopet dobiš sunek sile - kinetično energijo (pomišljaj pomeni da sta ti dve količini v medsebojni povezavi) in te vrže v (.) ali celo na drevo (glej vojkosravovo energetsko spremembo) od koder boš kot novopečeni politik in izkušen pravljičar nategoval tvoje kvakce s kakšno plimsko silo, balončkom, girobusom, itd, itd, ....

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nobelova nagrada

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hah, napoleotrol, zadnje oglašanje še vedno kaže, da si hobizoolog in "da še branjevke na tržnici bolje razumejo najenostavnejše fizikalne probleme." :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Nobelova nagrada

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

smolejleo napisal/-a:
12.3.2017 9:25
Moten in omejen si ti - Šrinkotrola!

DOKAZ
shrink napisal/-a:
10.3.2017 3:29


Ja, kinetična energija vztrajnika gre v delo, ki ga opravi avtobus na iskani razdalji.



No, ja, sklepanje na osnovi rezultatov je lahko varljivo.

Vseeno sem preveril in dobil 30.8 km. Najbrž si naredil napako s tem, da si kot podatek za kotno hitrost vzel podatek za frekvenco. Kotna hitrost je seveda za faktor \(2\pi\) večja.
Vidimo, da je urban2012 dobil rezultat 7.7 km. Šrinkotrol dobi rezultat 30.8 km. Potem pa ugiba, da je verjetno napaka nastala zaradi faktorja
\(2\pi\) kar je približno 6. Ni potrebno, da si matematični genij - vsak normalno izobražen bo ugotovil, da ta povezava ne drži. Le Asinus Šrink kot pravi asinus, niti ne zastriže z ušesi in prodaja svoj rezultat za edino pravilen.

Šrinkotrola - faktor je 4, 2², in tam bi tak expert kot si ti, moral najti napako. In to pri sebi, sam, predno se smešiš v šolskem kotičku. Istočasno smešiš cel ceh fizikov in naravoslovcev - za kar se prodajaš na tem forumu - obenem se pa potuhnjeno skrivaš v anonimnosti. Upam, da te krog znancev in kolegov pozna in ve, katero bitje se skriva za SHRINKom. In Šrinkotrola, ni privid, prisluh ko boš začutil, da se ti realna okolica smeji, roga - to je realna resničnost, pa še prav je tako, narcistični šarlatan!

Rešitev iz te zagate?!
Reinkarnacija - pokoplji to spako SHRINKa, prijavi se pod pravim imenom in začni pisati, vljudne, tolerantne, v Šolskem kotičku pa strokovno pravilne odgovore, tako kot se za odraslega moža spodobi. Do taktrat pa kar ostani, ne v Šolskem kotičku ampak v kotu, tam ob košu za smeti, ker koš za smeti, to si, to si Šrinko ti! :lol:
:arrow:
smolejleo napisal/-a:
20.6.2019 17:11
smolejleo napisal/-a:
11.3.2017 7:39

shrink napisal/-a:
11.3.2017 4:08


Ne smeti v resnih temah, moteni trol!

Šrinkotrola, tu je res resna tema in ti smetiš s tvojimi napakami. Vsaj v Šolskem kotičku preglej svoje odgovore in ne piši neumnosti, saj bi tu pričakoval 100 % pravilne odgovore.
urban2012 napisal/-a: wrote: ↑10.3.2017 19:30
Prepričan sem da je moj rezultat (iz računskega stališča popolnoma pravilen).

Kinetična energija znaša 37 MJ, sila pa 4800 N.
Kar da razdaljo 7,7 km.
shrink napisal/-a: wrote: ↑11.3.2017 4:06
Imaš prav, v solver (Maple) sem vnesel napačen podatek (polmer namesto premer).

Imaš prav, v solver (Maple) sem vnesel napačen podatek (polmer namesto premer).
Dokaz - glej zgoraj in

Šrinko Šarlatanko, tu ni kaj dodati!




:!:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nobelova nagrada

Odgovor Napisal/-a shrink »

Zadnje je ponovitev klasičnega motenega smetenja napoleotrola, za katero je bila odprta posebna tema:

Replike na smetenja trolov

in v kateri je seveda bil motenec že davno deležen vseh potrebnih replik.

:lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Nobelova nagrada

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Asinus šrinko šarlatanko, tvoje pisanje je moteno. Dokaz je na dlani. Da take neumnosti napišeš v šolski kotiček je to res poden. Za nadobudne naravoslovce porazno, sam se pa s tem smešiš. Ubogi kratkohlačnik Šrinkolino še zamenjuje polmer in premer. Res si bogi, ko odrasteš se pa spet slišiva, razvajeni , trmasti, samovšečni narcisek!

Zaklenjeno