Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a GJ »

bargo napisal/-a:
GJ napisal/-a:
Motore napisal/-a:Torej 0 ni enota ampak je element.
0 je stanje!

Lep dan...
Če že stanje, potem je enota stanje, ki lahko zavzame vrednosti 0 ali 1. :D
Stanja dobiš takoj ko uvedeš čas.
Stanje torej ni enota niti element temveč dogodek (event), pravzaprav je to opis stanja nekega dogodka.
Nič pomeni ne obstajati v danem trenutku časa, ena ali več pa označuje pripadnost/obstoj nečesa/nekoga v danem trenutku.

Lep večer...

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8303
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

GJ napisal/-a:
bargo napisal/-a:
GJ napisal/-a: 0 je stanje!
Če že stanje, potem je enota stanje, ki lahko zavzame vrednosti 0 ali 1. :D
Stanja dobiš takoj ko uvedeš čas.
Stanje torej ni enota niti element temveč dogodek (event), pravzaprav je to opis stanja nekega dogodka.
Nič pomeni ne obstajati v danem trenutku časa, ena ali več pa označuje pripadnost/obstoj nečesa/nekoga v danem trenutku.
Lep večer...
Me zanima, kaj na vse to poreče Roman, ki pravi:
Roman napisal/-a: Število 0 v naravi nima pomena, ničesar ni, na kar bi se nanašalo, je izmišljeno, fikcija.
Seveda to ne pomeni, da v matematiki nima osrednje vloga, ampak to velja tudi za prazno množico.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8303
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:Zmeraj, ko se zapleteš, meni nekaj očitaš, bodisi nerazumevanje, mešanje ali pa sprenevedanje.
Zmeraj se zapletem, ko se pogovarjam s teboj, Očitno drugače ne gre. Edina rešitev je, da se neham pogovarjati. Gotovo sem bedak, da to še vedno počnem.
Saj, ker postavljaš trditve, ki jih ne moreš potem dokazati.

Recimo tudi to je bila ena od takšnih:
Bargo: Še kroga ne moreš skleniti, kaj šele realna števila.
Roman: Oh, joj, vsa realna števila je mogoče bijektivno preslikati v polovico krožnice
Bargo: No, napiši to preslikavo, z končnim polmerom.
...

Bargo: V neskončnosti govoriti o celoti ni najbolj smiselno. (1) Torej do sedaj imava samo daljico na realni osi, dolžine (0,2r) in (2) problem z dvema skrajnima točkama polkrožnice!

Roman: (1) (0,2r) ni navedba dolžine, ampak kvečjemu odprtega intervala. In to je množica, ki jo imaš ti, in ni predmet tega pogovora. Poleg tega si ti po nepotrebnem še določil, da se interval začne v 0.
(2) Ne, tega problema ni, skrajni točki polkrožnice seveda nista vključeni.

Bargo: A, da nista vključeni. :shock: Čakaj pa ti trdiš, da gre za celotno realno os, da imaš vse točke realne osi bijektivno preslikane na krožnico!!! Potem pa ugotavljaš, da obstajata vsaj še dve točki, ki nista v vključeni v tvojo preslikavo. Kaj sedaj to pomeni, da ima pol krožnica celo več točk, kot realna os?
Zaključek je potem tukaj.
Realna os

Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Saj ti ne pričakuješ, da ti bom verjel na besedo tako, brez dokazov?
Besedi ne verjameš, dokazov ne razumeš, kaj naj storim?
Besedi verjamem. Dokazov s tvoje strani ni, so samo trditve in stori kar moraš storiti, nenazadnje je itak vse določeno, če ni svobodne volje in je tvoje vprašanje samo iluzorno. Torej, storil boš, kar moraš storiti. :wink:
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Torej fizika pravi, da gre samo iz TOPLEGA na HLADNO, da bi šlo obratno je potrebno poseči v sistem, a ne?
Je to dokaz, da se vreme ne spreminja? Hudo.
Od kod ti sploh takšna asociacija, da ti to bil dokaz, sploh pa v zvezi z vremenom?
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Ne KJE, temveč KAKO sem dobil pravilo?
Če je pravilo tvoje, kako, če ni, kje. Je tvoje? Bi ti moral verjeti? Pri čemer sploh ne vem, kaj praviš.
Na oba vprašanja KAKO in KJE sta odgovora kakšno stran ali dve nazaj. Moral verjeti? Očitno se sprenevedaš, ker itak verjameš.

Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Očitno je, da ne razumeš.
Očitno. Tebe ni mogoče razumeti.
Je sploh koga mogoče razumeti? Zakaj bi sploh moral mene razumeti? Vse kar je potrebno razumeti je, da pač moraš svoje trditve argumentirati, v matematiki dokazati. No, dejansko moraš samo umreti, kot pravi GJ je videti, da smrt pomeni množenje z 0. :lol:
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Torej, mislil sem, da se pogovarjava o matematiki in kako smo prišli do racionalnih, kako do realnih, kako do kompleksnih števil, preko nekih konceptov, ker je smiselno domnevati, da niso kar od boga dana.
Omenjanje boga je sicer nepotrebno (no, očitno je zate potrebno), sem pa tudi jaz mislil, da se bova pogovarjala o matematiki. Ampak očitno ne moreva preko množenja=seštevanje in 0=1. Ne vem, zakaj vztrajaš pri teh neumnostih. Ampak že moraš imeti razlog za to.
Pokaži, da je množenje potrebno, ker drugače pač verjameš, da je množenje potrebno, saj ne pravim, da nimaš prav, v tej svoji veri, vendar praviš tudi, da si skeptik in če tako, bi se spodobilo da vsaj preveriš, a ne? :?
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Sedaj pa mi govoričiš o vremenarjih, ki merijo, kar pač kar se jim zdi pomembno. Vendar merjenje ni nič drugega, kot preslikava na števila, a ne?
Pa vendar sem te pripeljal do spoznanja, da obstajajo relativna števila. To si štejem za uspeh.
Dobro, baje obstajajo tu kompleksna števila, me lahko pripelješ tudi do njih? :D
Zadnjič spremenil bargo, dne 31.1.2015 21:52, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a GJ »

bargo napisal/-a:
GJ napisal/-a: Stanja dobiš takoj ko uvedeš čas.
Stanje torej ni enota niti element temveč dogodek (event), pravzaprav je to opis stanja nekega dogodka.
Nič pomeni ne obstajati v danem trenutku časa, ena ali več pa označuje pripadnost/obstoj nečesa/nekoga v danem trenutku.
Lep večer...

Me zanima, kaj na vse to poreče Roman, ki pravi:
Roman napisal/-a: Število 0 v naravi nima pomena, ničesar ni, na kar bi se nanašalo, je izmišljeno, fikcija.
Seveda to ne pomeni, da v matematiki nima osrednje vloga, ampak to velja tudi za prazno množico.
Natanko to!
V naravi obstaja čas in ta določa obstoj oziroma neobstoj!
Vse kar označuje vrednost oziroma stanje 0 v naravi ne obstaja. Matematika seveda ni del narave, je abstraktna, torej za njen obstoj potrebujemo razum! Živali ne poznajo vrednosti nič, ker ne poznajo matematike, temveč poznajo le neobstoj, kar je sicer logično (matematično) enako stanju nič. Zato se razume, da nič ni naravno število!

Lep večer...

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8303
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

GJ napisal/-a:
bargo napisal/-a:
GJ napisal/-a: Stanja dobiš takoj ko uvedeš čas.
Stanje torej ni enota niti element temveč dogodek (event), pravzaprav je to opis stanja nekega dogodka.
Nič pomeni ne obstajati v danem trenutku časa, ena ali več pa označuje pripadnost/obstoj nečesa/nekoga v danem trenutku.
Lep večer...
Me zanima, kaj na vse to poreče Roman, ki pravi:
Roman napisal/-a: Število 0 v naravi nima pomena, ničesar ni, na kar bi se nanašalo, je izmišljeno, fikcija.
Seveda to ne pomeni, da v matematiki nima osrednje vloga, ampak to velja tudi za prazno množico.
Natanko to!
Kaj je natanko tako? :roll:
GJ napisal/-a: V naravi obstaja čas in ta določa obstoj oziroma neobstoj!
Recimo.
GJ napisal/-a: Vse kar označuje vrednost oziroma stanje 0 v naravi ne obstaja.
Pomen 0 je torej neobstoj?
GJ napisal/-a: Matematika seveda ni del narave, je abstraktna, torej za njen obstoj potrebujemo razum!
Razum je kaj?
GJ napisal/-a: Živali ne poznajo vrednosti nič, ker ne poznajo matematike, temveč poznajo le neobstoj, kar je sicer logično (matematično) enako stanju nič.
Mi smo tudi živali in poznamo vrednost nič in poznamo tudi neobstoj in še odsotnost vsega in še kaj bi se našlo. :D

GJ napisal/-a: Zato se razume, da nič ni naravno število!
Aha, torej je 0 iz naše zgodovine. Takoj ko smo jo spoznali tole 0 smo prenehali biti živali, ali kako? :roll:

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a GJ »

bargo napisal/-a:Kaj je natanko tako? :roll:
Imaš osebnostne težave?
bargo napisal/-a:Recimo.
In jih sedaj sproščaš s svojim pogovarjanjem tukaj na forumu.
bargo napisal/-a:Pomen 0 je torej neobstoj?
Nič označuje stanje nečesa v prostoru.
bargo napisal/-a:Razum je kaj?
Pri tebi?
Ja imaš določene motnje razuma oziroma psihotravmatske probleme, ki pa se jih nočeš ovesti!
bargo napisal/-a:Mi smo tudi živali in poznamo vrednost nič in poznamo tudi neobstoj in še odsotnost vsega in še kaj bi se našlo. :D
"E kako si mi životinju jedna?"
bargo napisal/-a:Aha, torej je 0 iz naše zgodovine. Takoj ko smo jo spoznali tole 0 smo prenehali biti živali, ali kako? :roll:
Ja, vendar to ne velja zate... :lol:

Lep dan vsem...

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8303
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

GJ napisal/-a:
bargo napisal/-a:Kaj je natanko tako? :roll:
Imaš osebnostne težave?
bargo napisal/-a:Recimo.
In jih sedaj sproščaš s svojim pogovarjanjem tukaj na forumu.
bargo napisal/-a:Razum je kaj?
Pri tebi?
Ja imaš določene motnje razuma oziroma psihotravmatske probleme, ki pa se jih nočeš ovesti!
:shock: :lol:
GJ napisal/-a:
bargo napisal/-a:Pomen 0 je torej neobstoj?
Nič označuje stanje nečesa v prostoru.
Sprva čas in potem še prostor, Newton ploska. :D
GJ napisal/-a:
bargo napisal/-a:Mi smo tudi živali in poznamo vrednost nič in poznamo tudi neobstoj in še odsotnost vsega in še kaj bi se našlo.
"E kako si mi životinju jedna?"
Zelo dobro, hvala.
GJ napisal/-a:
bargo napisal/-a:Aha, torej je 0 iz naše zgodovine. Takoj ko smo jo spoznali tole 0 smo prenehali biti živali, ali kako? :roll:
Ja, vendar to ne velja zate...
Tudi prav, kaj več te raje na vprašam, da ti ne pokvarim dneva.
GJ napisal/-a: Lep dan vsem...
Tudi tebi, lepo nedeljo.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
GJ napisal/-a:
bargo napisal/-a:Kaj je natanko tako? :roll:
Imaš osebnostne težave?
bargo napisal/-a:Recimo.
In jih sedaj sproščaš s svojim pogovarjanjem tukaj na forumu.
bargo napisal/-a:Razum je kaj?
Pri tebi?
Ja imaš določene motnje razuma oziroma psihotravmatske probleme, ki pa se jih nočeš ovesti!
GJ napisal/-a:
bargo napisal/-a:Pomen 0 je torej neobstoj?
Nič označuje stanje nečesa v prostoru.
Sprva čas in potem še prostor, Newton ploska. :D
GJ napisal/-a:
bargo napisal/-a:Mi smo tudi živali in poznamo vrednost nič in poznamo tudi neobstoj in še odsotnost vsega in še kaj bi se našlo.
"E kako si mi životinju jedna?"
Zelo dobro, hvala.
GJ napisal/-a:
bargo napisal/-a:Aha, torej je 0 iz naše zgodovine. Takoj ko smo jo spoznali tole 0 smo prenehali biti živali, ali kako? :roll:
Ja, vendar to ne velja zate...
Tudi prav, kaj več te raje na vprašam, da ti ne pokvarim dneva.
GJ napisal/-a: Lep dan vsem...
Tudi tebi, lepo nedeljo.
Sploh se ne mislim vtikati v tole vajino fantastično zanimivo in razburljivo debato, polno obratov in presenečenj. Sploh ne! :lol:

Samo vprašal bi te, zakaj si v zadnjem stavku 'sprašil' vejico? :shock:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8303
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Samo vprašal bi te, zakaj si v zadnjem stavku 'sprašil' vejico? :shock:
Mater, ti opaziš vse, tako tiste, ki so, kot tiste, ki jih ni. :D

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Samo vprašal bi te, zakaj si v zadnjem stavku 'sprašil' vejico? :shock:
Mater, ti opaziš vse, tako tiste, ki so, kot tiste, ki jih ni. :D
Najtežje je opaziti tiste, 'ki jih ni'... :D

P.S. Sta še vedno pri Principia Mathematica? :wink:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8303
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a: P.S. Sta še vedno pri Principia Mathematica? :wink:
Misliš pri aksiomu 0<>1 in ničelnem kolobarju? :D
Vse kar označuje vrednost oziroma stanje 0 v naravi ne obstaja. Matematika seveda ni del narave, je abstraktna, torej za njen obstoj potrebujemo razum!
Tole mi spet ni jasno, kot da nismo del narave in kot da v Vesolju, ki ga spoznavamo, ne bi obstajala nespreminjajoča pravila, ki v vsakem času in na vsakem mestu, delujejo in morajo delovati, saj je samo tako mogoče, da se vsaj ne enem mestu v Vesolju, pojavi živost in posledično razum, ki sprašuje zakaj ni vse ostalo v stanju nič? :?
Ali drugače, kako 1? 8)
Pa ja ne spet z aksiomom? :roll:

Air - Johann Sebastian Bach

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a GJ »

bargo napisal/-a:Tole mi spet ni jasno, kot da nismo del narave in kot da v Vesolju, ki ga spoznavamo, ne bi obstajala nespreminjajoča pravila, ki v vsakem času in na vsakem mestu, delujejo in morajo delovati, saj je samo tako mogoče, da se vsaj ne enem mestu v Vesolju, pojavi živost in posledično razum, ki sprašuje zakaj ni vse ostalo v stanju nič? :?
Ali drugače, kako 1? 8)
Aha, več od nič pomeni obstajati oziroma pripadati nekemu časovnemu obsobju, lahko govorimo tudi o preteklosti, seveda če se tega lahko nekdo spomni. :lol:
Zaradi tega je materialna resnica vedno relativna! Lahko rečem, nimam vnukov, čez nekaj let ko jih bom imel pa bo to seveda laž. Nič torej določa neobstoj nečesa/nekoga po času.
Lep večer...

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a problemi »

GJ, si se ti s tistimi tvojimi trditvami zezal, al ti to resno misliš?

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a GJ »

problemi napisal/-a:GJ, si se ti s tistimi tvojimi trditvami zezal, al ti to resno misliš?
Kje in zakaj misliš, da sem se zezal?

Lep dan vsem...

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a problemi »

GJ napisal/-a:
problemi napisal/-a:GJ, si se ti s tistimi tvojimi trditvami zezal, al ti to resno misliš?
Kje in zakaj misliš, da sem se zezal?

Lep dan vsem...
Ja recimo, za začetek, kaj relativnega je v tej tvoji trditvi: "Lahko rečem, nimam vnukov, čez nekaj let ko jih bom imel pa bo to seveda laž."? Ali poznaš kako nematerialno resnico? Zakaj naj bi bila materialna resnica vedno relativna? Mar je znanstveni dokaz nekaj relativnega, stvar percepcije posameznika?

Odgovori