Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:pričo (ali obtoženca) navzkrižno sprašujejo obramba in tožilec (pa tudi priče).
To je tavtologija ("navzkrižno").
Pri nas samo preko sodišča.
Ne drži. Že dolgo tega lahko, po predhodni dovolitvi sodišča, tudi stranka sama.

V čem je torej 'navzkrižnost' v anglo-ameriškem pravu po tvojem mnenju?
In ne ponujaj mi spet cvička, lepo te prosim... :wink:
Imaš v temelju napačno izhodišče. Nikar ne pričakuj ničesar, ne tvegaj očitka koruptivnosti.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:pričo (ali obtoženca) navzkrižno sprašujejo obramba in tožilec (pa tudi priče).


1)To je tavtologija ("navzkrižno").
Pri nas samo preko sodišča.


2)Ne drži. Že dolgo tega lahko, po predhodni dovolitvi sodišča, tudi stranka sama.

V čem je torej 'navzkrižnost' v anglo-ameriškem pravu po tvojem mnenju?
In ne ponujaj mi spet cvička, lepo te prosim... :wink:
3)Imaš v temelju napačno izhodišče. Nikar ne pričakuj ničesar, ne tvegaj očitka koruptivnosti.
Ad1) Si že slišal za 'navzkrižni ogenj'? "Znašli smo se v navzkrižnem ognju!" Torej z leve in desne, z več strani. Etimologija pa je v besedi "križ". To ti je pa ja blizu, kaj? :lol:

Ad2) Drži, drži, saj si v isti sapi to sam priznal: "/...po predhodni dovolitvi sodišča.../". To je samo delegirana pravica, ki jo sodišče lahko arbitrarno odreče. Tega v anglosaksonskem pravu ni.

Ad3) Na vodi sem čutil, da bodo vse lekcije pro bono... :D

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Ad1) Si že slišal za 'navzkrižni ogenj'? "Znašli smo se v navzkrižnem ognju!" Torej z leve in desne, z več strani. Etimologija pa je v besedi "križ". To ti je pa ja blizu, kaj? :lol:
Zgrabi raje bika za roge.
Če boš verodostojen, boš pohvaljen - sicer boš dopolnil praznine v znanju.
V vsakem primeru boš torej profiliral (profitiral). [Zanimivo, oboje gre.]
Ad2) Drži, drži, saj si v isti sapi to sam priznal: "/...po predhodni dovolitvi sodišča.../". To je samo delegirana pravica, ki jo sodišče lahko arbitrarno odreče. Tega v anglosaksonskem pravu ni.
Ampak - je kako?

Oziroma, lahko pač že zaključim, da te ne mučim: če bi znal odgovoriti, bi že zdavnaj izdelal dolgovezno lepljenko?
(Moje splošno stališče je sicer, da ni sramotno, če ne veš. Povej tako in zadeva bo zaključena.)
Ad3) Na vodi sem čutil, da bodo vse lekcije pro bono... :D
Nagrajen boš idealno: naslednja šarža bo 'zastavonoša'; ali pa te bom potrepljal po rami. - Največ pa šteje zasluženi ugled. "Enough is as good as a feast." (Tole sem dodal intuitivno - že leta zaman iščem razlago tega rekla.)

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8302
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
Vojko napisal/-a:Ad3) Na vodi sem čutil, da bodo vse lekcije pro bono... :D
Nagrajen boš idealno: naslednja šarža bo 'zastavonoša'; ali pa te bom potrepljal po rami. - Največ pa šteje zasluženi ugled. "Enough is as good as a feast." (Tole sem dodal intuitivno - že leta zaman iščem razlago tega rekla.)
8)
Vidiš sedaj Vojko, lahko si samo podoficir oz. podčastnik. No, mogoče je, da Rock ni prevzel vzorca činov iz bivše vojske tako, da je še upanje. :D

Rock, čigavo zastavo bo nosil? :roll: Pa menda ja ne mavričasto. :D

Ljimun

O, duša moja krilata. Vidiš ovaj vaš sleče praznih nogu, ovaj naš nosi poklone!

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:Rock, čigavo zastavo bo nosil? :roll: Pa menda ja ne mavričasto. :D
Vojko nosi v svojem telečnjaku maršalsko palico. Toda mora marširati z vero v srcu.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:
Vojko napisal/-a:Ad3) Na vodi sem čutil, da bodo vse lekcije pro bono... :D
Nagrajen boš idealno: naslednja šarža bo 'zastavonoša'; ali pa te bom potrepljal po rami. - Največ pa šteje zasluženi ugled. "Enough is as good as a feast." (Tole sem dodal intuitivno - že leta zaman iščem razlago tega rekla.)
8)
Vidiš sedaj Vojko, lahko si samo podoficir oz. podčastnik. No, mogoče je, da Rock ni prevzel vzorca činov iz bivše vojske tako, da je še upanje.

Rock, čigavo zastavo bo nosil? Pa menda ja ne mavričasto.
Ljimun

O, duša moja krilata. Vidiš ovaj vaš sleče praznih nogu, ovaj naš nosi poklone!
Pri njih gredo čini drugače. Menda poddesetniku usteza mežnar, ministranti so lahko podoficirji, far pa že ima prvo zvezdico, potem je škof, to bo že kakšen polkovnik, kardinali bi lahko bili generali, šef generalštaba z belo čepico pa je seveda feldmaršal... :lol:

Ali nista nikoli služila vojske? Če bi, bi morala vedeti, da nikoli nižji po činu ne more dodeljevati višjega čina nekomu nad sabo. Razen, če ti je ime Gadafi in si samo polkovnik...:lol:

P.S. Bargo, 'sleće' (=pristane, aterira) se piše z mehkim ć :D

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:Rock, čigavo zastavo bo nosil? :roll: Pa menda ja ne mavričasto. :D
Vojko nosi v svojem telečnjaku maršalsko palico. Toda mora marširati z vero v srcu.
Ker je Napoleon to govoril svojim vojakom, je bil tako uspešen. 'Sprašil' je celo takratno Evropo... :wink:

5. decembra 1805 je začel nagovor svojim vojakom takole: "Soldats, je suis content de vous!"
No, jaz sem z vama zadovoljen samo občasno... :wink:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:Rock, čigavo zastavo bo nosil? :roll: Pa menda ja ne mavričasto. :D
Vojko nosi v svojem telečnjaku maršalsko palico. Toda mora marširati z vero v srcu.
Ker je Napoleon to govoril svojim vojakom, je bil tako uspešen. 'Sprašil' je celo takratno Evropo... :wink:
5. decembra 1805 je začel nagovor svojim vojakom takole: "Soldats, je suis content de vous!"
No, jaz sem z vama zadovoljen samo občasno... :wink:
Malce potrpi, skoraj zadobiš (drugi-zadnji) status otočana.

A propos, Barbarossa se ni končala uspešno, ker vodja ni poslušal generalov.
Leto 1812 je bilo za N. I uspešno. (Usoden je bil le kasnejši Leipzig.)

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock je napisal:
A propos, Barbarossa se ni končala uspešno, ker vodja ni poslušal generalov.
Leto 1812 je bilo za N. I uspešno. (Usoden je bil le kasnejši Leipzig.)

Napačno! Barbarossa je doživela fiasko, ker so imeli vojaki Wehrmachta na opasačih napis: "Gott mit uns!"
Tudi 1812 je bil Napoelon tepen v Rusiji, kljub temu, da je svoje vojake pred bitko pred Moskvo 7.septembra 1812 rotil:"Voilà le soleil d'Austerlitz!" . To je bil začetek njegovega konca... :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:Rock, čigavo zastavo bo nosil? :roll: Pa menda ja ne mavričasto. :D
Vojko nosi v svojem telečnjaku maršalsko palico. Toda mora marširati z vero v srcu.
Ker je Napoleon to govoril svojim vojakom, je bil tako uspešen. 'Sprašil' je celo takratno Evropo... :wink:

5. decembra 1805 je začel nagovor svojim vojakom takole: "Soldats, je suis content de vous!"
No, jaz sem z vama zadovoljen samo občasno... :wink:
Bravo kumrovaški predavatelj. Povratno svojilni zaimek si pravilno uporabil, sedaj je problem število.

Hvališ se pa res z lepimi stvarmi. Najprej kumrovaški predavatel državnosti, ki je doživela tako slavo, sedaj pa še oficir tiste vojske, ki je na tako "lep" način pospremila razpad taiste državnosti in seveda - še kar marširaš z vero v maršala, ki je v telečnjaku, namesto palice je pa tista elastika, ki jo nateguješ in ponazarjaš, kako se napihuje prostor, kar tako - brez da bi kdo pihal vanj.

Si že ugotovil, za koliko se spremeni razdalja med atomi, ko nategneš gumico?!

Za tista tvoja vojaka - amiga, s katerima si tako zadovoljen, pa le nabavi slamnike, da boste poslali signale naravnost v center galaksije. Tu je himna kvakadabre, oddajte jo pa na infra frekvenci, čeprav bolj tenko piskate.

http://www.youtube.com/watch?v=koPWl-Rd2-s

Saj vidiš tistega bradatega - to bi bil tvoj avatar, prava reikarnacija marxa. Glavni pevc je pa Tosho Shrink - res čudovita pripoved in vsebina "Helgeove" pesmi - prav v stilu shrinka.


:shock:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:A propos, Barbarossa se ni končala uspešno, ker vodja ni poslušal generalov.
Leto 1812 je bilo za N. I uspešno. (Usoden je bil le kasnejši Leipzig.)
Napačno! Barbarossa je doživela fiasko, ker
Tudi 1812 je bil Napoelon tepen v Rusiji,
Gorje dejstvom, če se ne skladajo z ideologijo.
Ne potrebujemo 'uradne' zgodovine.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Smolejev Leo je napisal:
Bravo kumrovaški predavatelj. Povratno svojilni zaimek si pravilno uporabil, sedaj je problem število.


Kaj te žre, Leo? Imaš probleme, si frustriran, ker se tvoje kozmološke hipoteze 'ne primejo', ker te večina vidi kot viteza žalostnega videza iz Manche, ki juriša na mline na veter (beri: uveljavljene kozmološke teorije)?? Morda izvira frustracija iz dejstva, da ne znaš odgovoriti na moja že nekajkrat postavljena konkretna vprašanja? :lol:

Kakorkoli, kaj je narobe s 'številom' v moji povedi: "No, jaz sem z vama zadovoljen samo občasno..."(mislil sem na rocka in barga)? Ti bi namesto duala uporabil plural, kot v srbo-hrvaščini? Si tudi ti pravkar stopil na P.R.O.M.? :lol:
Hvališ se pa res z lepimi stvarmi. Najprej kumrovaški predavatel državnosti, ki je doživela tako slavo, sedaj pa še oficir tiste vojske, ki je na tako "lep" način pospremila razpad taiste državnosti in seveda - še kar marširaš z vero v maršala, ki je v telečnjaku, namesto palice je pa tista elastika, ki jo nateguješ in ponazarjaš, kako se napihuje prostor, kar tako - brez da bi kdo pihal vanj.


Meja tvojega infantilnega poguma in pretenciozne domišljavosti je res samo nebo; to je sicer značilna značajska poteza ignorantov, ki so prepričani, da lahko delijo lekcije levo in desno o stvareh, o katerih nimajo pojma.
Prvič, jaz se z ničemer ne 'hvalim'; to vidiš samo ti skozi svojo pokvarjeno optiko.

Drugič, Leo, jaz nisem bil PREDAVATEL DRŽAVNOSTI (seminar s takšnim trapastim naslovom si morda poslušal v šolah, v katere si ti hodil), ampak sem predaval teorijo države (seveda se ti sanja ne, kaj bi to lahko bilo; a nič zato, mlad si še, morda boš imel priložnost zvedeti tudi to). :lol:

Tretjič, vsi telesno zdravi in psihično normalni fantje (nisem povsem prepričan, da izpolnjuješ te pogoje) smo v tisti državi morali služiti vojsko; kakršnakoli je že bila, tedaj je bila edina. Eni so pač bili navadni vojaki, druge so nas poslali v šole za rezervne oficirje. Napisal sem 'poslali', nisi se mogel 'prijaviti' v oficirsko šolo kot na plesni tečaj.

Četrtič, metafora o 'vojaku, ki nosi v svojem telečnjaku maršalsko palico' je ena najglobljih in najbolj naprednih Napoleonovih idej in sploh idej o ustroju armade v zgodovini in v bistvu pomeni radikalno demokratizacijo oboroženih sil. Drugi, povprečno izobraženi forumaši sicer to vedo, zato posebej zate, Leo: prej so bili namreč višji oficirski čini rezervirani za plemstvo modre krvi.

Petič, parabola z elastiko kot ilustracijo razširjanja Prostora seveda ni zrasla na mojem zelniku, kot verjetno samozadovoljno misliš v svoji nevedni preproščini. Najdeš jo lahko v poljudnih predstavitvah najboljših znanstvenikov, nobelovcev in mi sploh ni jasno, zakaj se ti ja zataknila v grlu. Verjetno pa iz istega razloga kot 'maršalska palica' in 'problem s (slovničnim) številom'…torej iz neobveščenosti in neznanja. :lol:
Si že ugotovil, za koliko se spremeni razdalja med atomi, ko nategneš gumico?!
Mutatis mutandi – v skladu s Hubblovim zakonom - premo sorazmerno z oddaljenostjo od arbitrarno izbrane točke na sredi elastike (Rimske ceste)...
https://www.e-education.psu.edu/astro80 ... 10_p4.html
http://www.sonic.net/~rknop/php/astrono ... ctions.pdf
http://user.physics.unc.edu/~reichart/ASTR101L-8.pdf
http://linus.highpoint.edu/~mdewitt/phy ... tivity.pdf
http://homepages.umflint.edu/~mistark/o ... ubberband/


Bo dovolj, neizobraženi in prepotentni Leo? Navedel bi ti jih še več, toda pravila foruma dovoljujejo le pet URL-jev. Boš zdaj dal mir z ridikulnimi opazkami o 'elastiki'?
Za tista tvoja vojaka - amiga, s katerima si tako zadovoljen, pa le nabavi slamnike, da boste poslali signale naravnost v center galaksije. Tu je himna kvakadabre, oddajte jo pa na infra frekvenci, čeprav bolj tenko piskate.

Misliš, da je tole imbecilno linkanje na debilne glasbene clipe (ki jih nihče ne gleda) duhovito? Zmrazi pa me ob slutnji, da sploh nisi razumel ironije s slamniki kot antenami za gravitacijske valove, ki jih pošiljajo LGM…
Saj vidiš tistega bradatega - to bi bil tvoj avatar, prava reikarnacija marxa. Glavni pevc je pa Tosho Shrink - res čudovita pripoved in vsebina "Helgeove" pesmi - prav v stilu shrinka.


Nicht ärgern, nur wundern!, bi rekli bistri Nemci. Moj avatar ni REINKARNACIJA Marxa, pa tudi PEVC ni shrink. Mimogrede, samo še tole, Leo: kdo pri hudiču pa je "HELGE"??!! :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:A propos, Barbarossa se ni končala uspešno, ker vodja ni poslušal generalov.
Leto 1812 je bilo za N. I uspešno. (Usoden je bil le kasnejši Leipzig.)
Napačno! Barbarossa je doživela fiasko, ker
Tudi 1812 je bil Napoelon tepen v Rusiji,
Gorje dejstvom, če se ne skladajo z ideologijo.
Ne potrebujemo 'uradne' zgodovine.
No, priznam, to z oznakami na opasačih je bila drobna nedolžna provokacija. :D V bistvu je res, da so generali-profesionalci opozarjali Gefreiterja-diletanta na usodnost vojne na dveh frontah in mu pri tem tiščali pred nos ravno polom Napoelona 1812.

Uradno zgodovino pa vsekakor potrebujemo in je hudičevo slabo in razdiralno, ko se je nekaterim danes porušil ves vrednostni sistem in skušajo zgodovino pisati na novo...

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hah, osmoljenileo, v zadnjem postu si bil spet "duhovit": "duhovit ko kravja ***", polpismenost in neizobraženost pa tako in tako stalno kažeš; ne glede na prej navedeno. :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Drugič, Leo, jaz nisem bil PREDAVATEL DRŽAVNOSTI (seminar s takšnim trapastim naslovom si morda poslušal v šolah, v katere si ti hodil), ampak sem predaval teorijo države
Še spremljaš materijo? Pavčnik M. je eden redkih akademikov-pravnikov?
(V svojih zadnjih delih komentira Marxov ekonomistični pristop.
Ali nisi preoster do sogovornika? Državnost, pravo, država, teorija države - so sinonimi tudi za pravnika.
Bi pa lahko tvegal trditev, da je 'teorija države' univerzalna teorija - pa je nisi zapisal.)

Odgovori